fbpx
NovinkyStarostlivosť o tetovanie

Bad Idea studio

Starostlivosť o tetovanie

Či už máš svoje prvé tetovanie alebo si už ledva našiel miesto na ďalšie, starostlivosť o nové tetovanie je stále rovnako dôležitá. Ako sa starať o tetovanie? Vysvetlíme ti, ako na to, aby tvoja čerstvá kerka vyzerala aj po rokoch ako nová.

Po dokončení tetovania ho tatér ešte vydezinfikuje a následne ho zalepí. Na to môže použiť samolepiaci obväz alebo potravinársku fóliu.

SAMOLEPIACI OBVÄZ

Fóliové transparentné krytie Suprasorb f je veľmi poddajný samolepiaci obväz, ktorý tetovanie izoluje od vonkajších nečistôt a zabráni prepusteniu baktérií. Vyvinuli ho priamo lekári na zakrytie a hojenie otvorených rán. Vhodný je napríklad aj pre tých, ktorí sa pohybujú v prašnom prostredí. Je vodotesný a zároveň prepúšťa kyslík, takže tetovanie pod fóliou pekne dýcha a hojí sa. Môžeš sa s ním teda opatrne sprchovať. Po 5-6 dňoch si ho môžeš odlepiť a tu začína tvoja starostlivosť:

Najprv si tetovanie umy antibakteriálnym mydlom. Osuš ho iba zľahka uterákom alebo papierovým obrúskom. Následne si ho natri špeciálnym krémom na to určeným, ktorý ti odporučil tvoj tatér. Stačí aplikovať iba tenkú vrstvu krému. Opakuj to niekoľkokrát do dňa tak, aby kerka neostala nikdy suchá. Takto sa treba o nové tetovanie starať až kým sa úplne nezahojí.

Fólia Suprasorb f je zatiaľ najlepšou cestou ako eliminovať riziko nesprávneho zahojenia čerstvého tetovania a celý proces urýchliť. U nás v Bad Idea studio preto používame hlavne tento spôsob.

POTRAVINÁRSKA FÓLIA

V prípade použitia potravinárskej fólie si ju môžeš po 2 hodinách od zabalenia dať dole. Starostlivosť o tetovanie je rovnaká ako pri samolepiacom obväze: umývať antibakteriálnym mydlom a následne ho natrieť špeciálnym krémom na tetovania 4-5 krát denne.

Prvé dni sa z pokožky púšťa pigment a krvná plazma, čo je úplne normálne. Najmä po prvej noci sa priprav na to, že môžeš mať pyžamo alebo periny zafarbené. Počas hojenia sa nikdy nesmú strhávať chrasty z dôvodu poškodenia tetovania.

Pri tomto spôsobe starostlivosti o nové tetovanie by sa malo zahojiť do 2-3 týždňov, záleží od schopnosti hojenia tvojej pokožky.

ZHRNUTIE NA ZÁVER

Pri novom tetovaní nesmieš robiť nasledovné:

  • navštevovať solárium
  • vystavovať sa priamemu slnku
  • kúpať sa v bazéne, v slanej vode, prírodných vodách
  • máčať tetovanie, resp. sa kúpať
  • používať krémy, maste, maslá a oleje, ktoré nie sú určené na starostlivosť o tetovanie
  • cvičiť a vykonávať ťažkú fyzickú aktivitu

Dopraj svojmu čerstvému tetovaniu čas na hojenie. Pretože to, ako sa o neho budeš starať na začiatku, bude mať vplyv na to, ako bude vyzerať po celý život.