fbpx
NovinkyAko sa starať o tetovanie v lete

Bad Idea studio

Ako sa starať o tetovanie v lete

V predošlom článku sme ti už vysvetlili, ako sa starať o nové tetovanie a dnes by sme sa pozreli bližšie na starostlivosť o kerku počas horúcich letných dní.

Nemusíme ti asi pripomínať, že používať UV ochranu pred slnkom je základ, či už kerky máš alebo nie. Pre pokožku nie je nič horšie, ako to, keď ju spáliš. Ak máš navyše tetovanie, ideálne je ho vystavovať slnku čo najmenej alebo používať krém s vysokým SPF (30, ešte lepšie 50). Zabrániš tak slabnutiu farieb, inak bude za pár rokov tvoja krásna farebná kerka vyzerať ako vyblednutý plagát z výkladu.

Slnko a nové tetovanie

Ak máš čerstvé tetovanie, ktoré ešte nie je zahojené, rozhodne ho nevystavuj slnečnému žiareniu! UV žiarenie totiž spôsobuje spálenie kože, ktorá je pri novej kerke narušená a veľmi citlivá. Nové tetovanie sa snaž zakrývať a chrániť pred slnečnými lúčmi čo najdlhšie, aspoň po dobu 2 týždňov, kedy prebieha povrchové hojenie kože. Rovnako sa vyhýbaj kúpaliskám, solárku, moru a kúpaniu vo vode všeobecne. 

Ideálnou ochranou je napríklad fólia Suprasorb, ktorú u nás v Bad Idea štúdiu dávame na nové tetovanie automaticky. O všetkých jej výhodách sa dočítaš v tomto článku.

Aké krémy používať

Určite odporúčame používať krémy vyvinuté špeciálne na ochranu tetovania, ktoré poskytujú ochranu pred UVA a UVB žiarením. Čo to presne znamená? UVA preniká do pokožky hlbšie a spôsobuje starnutie kože, tvorbu vrások a pigmentových škvŕn, pokožka stratí pružnosť. UVB pôsobí na hornú vrstvu pokožky a môže ju spáliť a poškodiť.
U nás v štúdiu si môžeš kúpiť krémy rôznych značiek či veľkostí, ktoré sú zamerané aj špeciálne na letnú starostlivosť.